E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTeröre karşı silahlanma kampanyası---

Teröre karşı silahlanma kampanyası

Teröre karşı silahlanma kampanyası
03 Ocak 2017 - 11:46 borsagundem.com.tr

Çekya'da terörden korunmak için bireysel silahlanma yasası hazırlanıyor

Çekya'da terör saldırısı durumunda vatandaşların kendilerini savunabilmeleri için silah kullanımına izin veren bir yasa tasarısı gündemde. İçişleri Bakanı Milan Chovanec, yasanın hazırlandığını açıkladı.

Sputnik'in haberine göre, Çekya İçişleri Bakanı Milan Chovanec, Çek vatandaşların "aktif ve hızlı savunma" yapabilmeleri için bireysel silahlanmayı yaygınlaştıracak yasal düzenleme yapmak istediklerini söyledi.

Tasarının hazırlanmasına Berlin ve Nice'de yaşanan terör saldırılarını gerekçe gösteren Chovanec, basına yaptığı açıklamada, tasarıyı "aktif ve hızlı savunma" olarak tanımladı.

'Huzur ve güvenliği katkı sağlayacak'

Çek yurttaşların böylelikle herhangi bir terör saldırısı durumunda emniyet güçlerine yardımcı olacağını vurgulayan Chovanec, düzenlemenin ülkede iç huzur ve güvenliğin tesisinde katkı sağlayacağını ileri sürdü. Nüfusu yaklaşık 10 milyon dolayında olan Çekya'da, yaklaşık 800 bin kişinin ruhsatlı silahı bulunduğu biliniyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)