E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTayvanlı füze uzmanının şüpheli ölümü---

Tayvanlı füze uzmanının şüpheli ölümü

Tayvanlı füze uzmanının şüpheli ölümü
06 Ağustos 2022 - 11:03 borsagundem.com.tr

Çin ile savaşın arifesinde olduğu konuşulan Tayvan'da Savunma Bakanlığına bağlı füze geliştiricisi şirketin yetkilisi olan Ou Yang Li-hsing otel odasında ölü bulunurken olaya dair incelemeler devam ediyor

Tayvan'da Savunma Bakanlığına bağlı füze geliştiricisi şirketin yetkilisinin otel odasında ölü bulunduğu bildirildi.

Tayvan ajansı CNA'nın haberine göre, Chung-Shan Ulusal Bilim ve Teknoloji Enstitüsü Başkan Yardımcısı Ou Yang Li-hsing, iş gezisi için gittiği Ada'nın güneyindeki Pingtung vilayetinde hayatını kaybetti.

Güvenlik birimleri, Ou Yang'ın ölüm sebebinin araştırıldığını bildirdi.

Şirket yetkilisinin başkan yardımcılığı görevini bu yılın başında üstlendiği, birçok füze projesinden sorumlu olduğu ifade edildi.

Yetkilinin ölümünün, Çin'in ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin ziyaretinin ardından Ada çevresinde askeri tatbikatlar başlattığı bir döneme denk gelmesi dikkati çekti.

Chung-Shan Ulusal Bilim ve Teknoloji Enstitüsünün, artan Çin tehdidi karşısında Tayvan ordusunun savaş kabiliyetinin artırılması için üretim kapasitesini bu yıl 2 katına çıkararak yılda 500'e yakın füze üretmeyi hedeflediği belirtildi.

Çin: Tayvan krizini tahrik eden ve yaratan taraf ABD!

Tayvan: 49 Çin uçağı boğaz sınırını geçti

ABD'den kritik Çin adımı: Gerginliğin tırmanmasını istemiyoruz

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)