E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRusya’dan Erdoğan’la Esad görüşmesine arabuluculuk sinyali---

Rusya’dan Erdoğan’la Esad görüşmesine arabuluculuk sinyali

Rusya’dan Erdoğan’la Esad görüşmesine arabuluculuk sinyali
24 Kasım 2022 - 12:39 borsagundem.com.tr

Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, taraflardan her ikisinin de istemesi hâlinde ülkesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Suriye Devlet Başkanı Esad’ın bir araya gelmeleri için platform sağlayabileceğini belirtti.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Esad’ın görüşme olasılığına ilişkin RİA Novosti ajansına verdiği demeçte, “Düşünüyorum ki karşılıklı istek olması hâlinde Rusya, bu görüşme için platform sağlamaya hazır olacaktır. Buna dair şüphem dahi yok” ifadelerini kullandı.

“Bu çok önemli bir görüşme, fakat hazırlığı gereken şekilde yapılmalı ve belirli koşulların sağlanmış olması gerekiyor” diyen Lavrentyev, “Görüşmenin sonucunun da suriye krizinin taraflarından her birine doğru sinyali vermersi gerekli, böyle olmalı ki söz konusu görüşme krizin çözümüne katkısı olsun” vurgusunu yaptı.

Lavrentyev ayrıca, Erdoğan ile Esad’ın olası görüşmesinin düzenlenmesi için farklı düzeylerde arabuluculuk yapmaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

"Esad ile görüşmeye yeşil ışık" için Rusya'dan önemli açıklama

 

İran resmi ajansından iddia: Erdoğan ve Esad buluşacak

 

Erdoğan ve Esad görüşmesine Rusya ''olabilir'' dedi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.