E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKripto ParalarKuzey Koreli bilgisayar korsanları bir milyar dolarlık kripto çaldı---

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları bir milyar dolarlık kripto çaldı

Kuzey Koreli bilgisayar korsanları bir milyar dolarlık kripto çaldı
15 Eylül 2022 - 08:06 borsagundem.com.tr

Interesting Engineering'in raporuna göre, Kuzey Koreli bilgisayar korsanları DeFi protokollerinden yaklaşık bir milyar dolar değerinde kripto çaldı.


DeFi protokolleri, geleneksel finans sektöründeki sorunları çözmek için oluşturulmuş özel otonom bilgisayar programlarından oluşan merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri olarak tanımlanıyor.

Protokoller arasında bitcoin ticaretini mümkün kılacak, ürün ve hizmetlerin kripto para biriminde ödenmesini kolaylaştıracaktı.

TradingPlatform.com tarafından yayınlanan 2022 verilerine göre, Kuzey Kore yalnızca 2022'de yaklaşık 1 milyar değerinde kripto para biriminin bu protokoller üzerinden çalınmasından sorumlu.

Bazı hırsızlıkların Lazarus Group gibi oldukça yetkin bilgisayar korsanları tarafından gerçekleştirildiği ortaya koyuldu.

TradingPlatform.com'dan analist Edith Reads'e göre DeFi platformlarına çok sayıda saldırı gerçekleşti. Saldırılar ustalıkla planlandı ve yürütüldü.

Kripto paralarda 'hacker' endişesi

T-Mobile'de hacker saldırısının faturası ağırlaşıyor

Dev hacker saldırısının emtia fiyatlarına etkisi ne olacak?

ABD borsaları hacker saldırısıyla karıştı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)