E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaBuffet'tan 758 milyon dolarlık hisse bağışı---

Buffet'tan 758 milyon dolarlık hisse bağışı

Buffet'tan 758 milyon dolarlık hisse bağışı
24 Kasım 2022 - 11:35 borsagundem.com.tr

Duayen yatırımcı Warren Buffett, 758 milyon dolarlık Berkshire hissesini bağışladı.

Dünyanın en zengin 6. insanı, duayen yatırımcı Warren Buffett, hayatını kaybeden eşinin adını taşıyan bir kurum da dahil olmak üzere hayır kurumlarına 758 milyon dolardan fazla değere sahip Berkshire Hathaway Inc. hissesini bağışladı.

Buffett, çarşamba günü Susan Thompson Buffett Vakfı'na 1,5 milyon B Sınıfı hisse ve Sherwood Vakfı, Howard G. Buffett Vakfı ve NoVo Vakfı'na 300 bin hisse bağışladı.

Bloomberght'te yer alan habere göre Buffett, bağışı 1.600 A Sınıfı hisseyi 2,4 milyon B Sınıfı hisseye dönüştürdükten sonra yaptı.

92 yaşındaki Buffett, Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre 110,4 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin altıncı kişisi. Sıralamadaki milyarderlerin çoğunun net serveti piyasadaki kargaşanın ortasında düşerken, Buffett bu yıl 1,5 milyar dolar kazandı.

2010 yılında, Warren Buffet arkadaşları Bill Gates ve Melinda French Gates ile birlikte, ya yaşarken ya da ölürken servetinin yüzde 99'unu bağışlayacağını söyleyerek Bağış Sözü'nü başlattı.

Buffet, Bill & Melinda Gates Vakfı'na şimdiden 32 milyar dolardan fazla Berkshire hissesi verdi ve aile üyelerinin vakıflarına düzenli olarak bağışta bulundu.

Herkes korkarken Buffett ‘açgözlü’ davrandı

 

Buffett’tan 4 milyar dolarlık 'çip' yatırımı

 

Warren Buffett da zarar edebilir

 

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • AHMET ÖZBİLEN24 Kasım 2022 11:56

    BİZİM ZENGİN MÜSLÜMAN İŞ ADAMLARIMIZIN HEPSİ BUNUN GİBİ DAVRASA VE HAREKET ETSE.PEYGAMBER EFENDİMİZİN ZAMANINDAKİ GİBİ HAREKET ETSELER İDİ BUGÜN MÜSLÜMAN DÜNYASI HİÇ ACI ÇEKMEZ İDİ.HEM FAKİRLER KAZANIR HEMDE ZENGİNLER KAZANIR İDİ.