E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaOtomotivBenzine zam geliyor---

Benzine zam geliyor

Benzine zam geliyor
24 Ocak 2023 - 09:05 borsagundem.com.tr

Gece yarısı itibariyle benzine 1 lira 25 kuruş zam geliyor.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

BENZİNE ZAM GELİYOR

Gece yarısı itibariyle benzine 1 lira 25 kuruş zam geliyor. Fiyat değişikliği, pompa fiyatlarına yansıyacak.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da motorin litre fiyatı 23,15 liradan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 20,41 liradan satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

10 bine yakın ehliyet iade edilecek

 

İkinci el otomobile talep arttı, fiyatlar yükseldi

 

2022'de 1,8 milyon online ikinci el oto satışı gerçekleşti

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )24 Ocak 2023 11:03

    Bir arkadaş var. Malum çok iyi getiri avantajları olduğu için x partili. İşleri güçleri ona bağlaı. Neyse.. yaa ben sabah akşam x kanalı izliyorum. x web siteye giriyorum. Ekonomi haberleri takip için, yahu benzine zam geliyor haberim olmuyor. diyordu... o geldi aklıma :D sözde sempatik ortam zamsız hayat olacak imajı yüzüne zam haberleri alamadığı için, başka yerleri izlemey başladım diyordu. Hani deliler gibi artışla rolan evre varya o zaman ... ve kendide artık bazı şeyleri görmyeye başladığını anlatmıştı. :D haber bu vereceksiniz tabi. insanalr sizler einanıyor güveniyor. 1 gün önceden benzın almak varken neden haberi benzın ıstansyonundan alsın ? Haber = haber, sizleri izleyen takip edenlere indirimde, zamda olsa vemek doğal olanıdır. Cebe fayda edecektir.  bin tl alsan 50 tl gibi ortalama kafadan hesaplama kar eder. zaten alacaksın bu şeyi mecbur

  • Gh24 Ocak 2023 16:47

    Hey alo kısa yaz kısa milleti usandirdin