Ana SayfaMETEOROLOJİ-Hava sıcaklığı Doğu Anadolu'nun doğusunda azalacak, iç ve batı kesimlerde artacak [FNC-NEWS]----

METEOROLOJİ-Hava sıcaklığı Doğu Anadolu'nun doğusunda azalacak, iç ve batı kesimlerde artacak [FNC-NEWS]

21 Kasım 2023 - 06:16 borsagundem.com.tr


Hava sıcaklığının Doğu Anadolu'nun doğusunda 2 ila 8 derece azalacağı, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Karadeniz?in iç kesimleri ile Doğu Anadolu?nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, Iğdır, Ağrı, Muş, Kastamonu ve Sinop kıyılarında kuvvetli, Doğu Karadeniz'in doğusu, Ardahan, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.
Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta yer yer kuvvetli, Batı Karadeniz'in doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu?nun batısında kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 
 

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
Foreks
Metals Market
Montel News
Foreks Twitter